22. 2. 2013  |  aktualizováno 7. 4. 2013  |  Tiskové zprávy  |  0 komentářů

Činnost v regionálních senátorských kancelářích

Moje senátorská činnost  a provoz regionálních kanceláří

Jako nejprůchodnější kandidátku za volební obvod č.8 mě tajnou volbou zvolil KVV ČSSD v létě 2012. V době, kdy se objevily nejistoty ohledně plnohodnotné existence nemocnice v Rokycanech, jsem byla opravdu tou političkou, která měla v ruce mnoho argumentů pro její uhájení. Z těchto důvodů jsem březnu 2012 mj.navštívila pana ministra Leoše Hegera a předložila mu zdůvodnění pro zachování čtyřoborové nemocnice se všemi komplementy. To se podařilo, i když je třeba se ve spolupráci s vedením této nemocnice a se Zdravotnickým holdingem KÚ PK nedále zabývat racionalizací provozu této nemocnice. Bylo by paradoxem, kdyby volební obvod č. 8 – tj. Rokycansko, severní Plzeňsko a část Berounska – neměl na svém území nemocnici žádnou a přitom zástupcem v Senátu je lékařka a dokonce bývalá ministryně zdravotnictví. V takovém případě bych asi musela zahájit praxi ála doktor Galén z Čapkovy Bílé nemoci…

 

Dne 4.2. jsem zahájila provoz v senátorské kanceláři v Rokycanech, což je přímo povinností senátora, zvoleného za tento rozsáhlý obvod. Jde o určené klíčové město ve volebním obvodu č. 8. Senátorská kancelář zde existovala i u mých dvou předchůdců – shodou okolností také lékařů. Kancelář slouží zejména pro individuální projednávání různých žádostí jednotlivých spoluobčanů. V Krajském domě ČSSD mi také  zůstala původní poslanecká kancelář, která je vybavena i potřebnou odbornou  literaturou a dalším nutným zázemím pro kvalitní práce senátora. Ta by měla sloužit občanům celého volebního obvodu, i když budu 1x v měsíci zajíždět i do Kralovic. Tam mi pan starosta Salfický uvolnil kancelář v Městském kulturním středisku. O to se zasloužil také pan předseda OVV Plzeň – sever, současný radní na Krajském úřadu Plzeňského kraje  Ivo Grüner.

Pro voliče a kontakt s nimi je uvolněno vždy pondělí a po domluvě i jiné dny. Vše se odvíjí od programu Senátu, který nemůže být nikdy zcela pravidelně daný, neboť navazuje na výsledky jednání poslanecké sněmovny. Telefonická domluva o schůzce se senátorkou je vždy možná a dokonce nutná, a to  s mojí asistentkou Mgr.Ilonou Samcovou (mobil 602 222 671 nebo e-mail ilona.samcova@seznam.cz). Občané se na mne mohou obracet s podobnými problémy jako na poslankyni či pacientskou ombudsmanku. A to také dělají. Převahu mají problémy s poskytováním zdravotní péče, anebo problémy sociální. Výjimkou však nejsou ani jiné potíže, například ohledně rozdělování území Brdska, úsilí o zachování škol v menších obcích, pomoc při zachování kulturních hodnot apod. Něco z toho je tzv.“moje parketa“, v něčem žádám o spolupráci svoje kolegy i na místech nejvyšších, v řešení některých problémů se radím s právníky apod. Osvědčila se mi spolupráce i s krajským úřadem, kde jsem získala mnoho přátel během dvouletého výkonu funkce první hejtmanky České republiky.Spolupracuji i s úřady práce, s pobytovými sociálními ústavy, s učiteli, s   neziskovými organizacemi apod. Mým cílem je vždy vyřešení kteréhokoliv problému. Pokud výsledek nevyznívá kladně ve vztahu k občanovi, pak se snažím věci vysvětlit, případně přislíbit další kroky třeba s odstupem času….A co je důležité : svoje sliby bezvýhradně plnit !

Řada občanů mi i píše, což není nevýhodné, i když osobní kontakt je někdy nenahraditelný v zájmu nás obou. Na druhé straně jde někdy vysloveně o přednost mít problém předem na papíru: mám možnost si zaslané písemnosti prostudovat a s rozmyslem poté reagovat.

Ve své politické kariéře jsem již zastávala mnohé funkce, ale je třeba ještě uvést moje celoživotní povolání : byla jsem a budu hlavně lékařkou a vysokoškolskou učitelkou, pokud mě nepřepadne „ten zlý pan Alzheimer“. Vědomosti a vztah k lidem mě naštěstí neopouští a jsem za to ráda. Tato činnost mě nejvíce naplňuje a shledávám, že občané ji náležitě oceňují. S oblibou cituji výrok, který jsem kdysi zaslechla a zapsala za uši v kině : „Kdo není dobrý člověk, nemůže být ani dobrý lékař“. A po svých dlouholetých zkušenostech i v politice dodávám : nemůže být ani dobrý politik ! Především povolání lékařky mě doživotně zformovalo tak, že mi není lhostejný kterýkoliv lidský osud. Takže průzkumy veřejného mínění zařazují lékaře na příčky nejvyšší, zatímco politik má v naší současnosti také jisté“ prvenství“  – ale odzadu !!! To mě moc mrzí a chtěla bych svým přičiněním dosáhnout toho, aby se situace změnila k lepšímu !

 

 


Přidat komentář


Navigace


Anketa

Budou senátorské a krajské volby 2012 úspěšné pro ČSSD?

42 %
58 %

Hlasujících: 43


Kalendář akcí

předchozí měsíc Srpen 2019 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Momentálně nejsou naplánovány žádné události.

Tiskové zprávy

Případ Sestra smrt

30. 8. 2018

Případ Sestra smrt

více

E-recept

29. 1. 2018

Názor na digitalizaci a e-recept

více

Význam koncepce zdravotnictví

3. 1. 2018

Význam koncepce zdravotnictví

více

Činnost v regionálních senátorských kancelářích

22. 2. 2013

Moje senátorská činnost  a provoz regionálních kanceláří

více

Řekněte dost Nečasově vládě. Přijďte k volbám

15. 10. 2012

Děkuji za Vaše hlasy. Přijďte podpořit kandidáty ČSSD i ve 2.kole

pátek 19.10. od 14.00 - 22.00 hodin , sobota 20.10. od 8.00 - 14.00 hodin

více

Máte červenou krev v žilách ? Darujte ji!

11. 10. 2012

Aktuální situace

Češi jsou až na 22. místě v Evropě. Alespoň jednou darovalo krev 30 procent občanů. Pravidelně daruje 15 procent dospělých lidí mladších 65 let věku.

více

Den seniorů

21. 9. 2012

Blíží se den seniorů, který bývá v porevoluční době vzpomínán i oslavován. Naše společnost se vyznačuje v porevolučním období tím, že se prodlužuje střední délka života a existuje nižší porodnost. Obojí vede k stárnutí společnosti, seniorů přibývá...

více

archív zpráv