17. 5. 2017  |  aktualizováno 23. 5. 2017  |  Osobní  |  0 komentářů

Nikdy nic nevzdávejme!

Nikdy nic nevzdávejme!

Nikdy nic nevzdávejme

Milí spoluobčané, jak je Vám jistě známo, působím od roku 2012 jako senátorka Parlamentu ČR ve volebním obvodu č.8, tj.Rokycansko, severní Plzeňsko a část Berounska. Toto organizační vymezení se mě kupodivu tak nějak netýká. Vždyť ve funkci poslankyně a hejtmanky byla moje působnost široká, celokrajská, dokonce pak i celostátní ve funkci ministryně zdravotnictví ( 2004 – 2005).

A takto mne i spoluobčané nadále vnímají, dokonce i mimo náš Plzeňský kraj. Jinými slovy – o práci nouzi nemám a opravdu se nenudím. To mne však nikterak nemrzí, naopak.

Navíc nesmím pominout, že i moje občanské povolání – tj.lékařka a vysokoškolská učitelka – mi zůstane zcela jistě navždy, dokud mi  „bude hlava sloužit“… A ani tam není a nikdy nebude o práci nouze…

To vše není chlubení, to je jen konstatování současného stavu, kdy rozviklaná politická situace ke mně přivádí i spoluobčany další, kteří lecčemu nerozumí ( podobně jako ani já ne) a chtějí znát můj názor „na věc“.

Kromě několika málo výjimek je plně chápu, neboť : naše vyšší životní úroveň je stále vyšší, ale zdaleka ne pro všechny; naše zdravotnictví se stává méně a méně dostupným, respektive málo organizovaným; naši senioři přibývají a jsou vnímáni spíše jako nadbytečný problém či přítěž; naše kultura je tzv.také svobodná, ale někdy až „vykloubená z přirozeného kloubního pouzdra“ a to hodně bolí…; naše školství žije v neklidných podmínkách, lépe řečeno v nejistotách; naše soudnictví je i pro mne někdy málo srozumitelné a jeho výstupy jsou někdy šokující; náš sport je místy nadbytečně preferován až rozmazlován – a nyní je fotbalový lídr ve vyšetřovací vazbě s podezřením na finanční podvody aj.nešvary; naše sdělovací prostředky nejsou někdy objektivní a tím ztrácejí důvěryhodnost ….atd.,atd.

Inu, ke spokojenému životu nás všech chybí mnoho, máme málo vzorů, a naše pověstná česká závistivost jistě mnohé takové lidičky přehlíží a „zašlapuje“.

Závěrem však něco potěšujícího, pokud nikdo z nás není a nebude lhostejný :

Velmi mě potěšila letošní potenciální absolventka Vyšší odborné školy ve Varnsdorfu, která mi zaslala duplikát její absolventské práce. A víte na jaké téma ? Historie a význam trestu smrti a doživotního vězení. A víte proč ? Protože její matce, specializované zdravotní sestře, bylo doživotím vyhrožováno  v tzv.rumburské kauze z roku 2014.

Ano, brzy tomu budou tři roky, kdy ji uvrhnul do příšerného podezření ze šesti vražd spolupracující lékař. Mimo jiné však tím prokázal svoji medicínskou neznalost, stejně jako jeho kamarádi – soudní znalci. Ti už naštěstí znaleckou kompetenci ztratili !

Až po roce od začátku této kauzy, v červnu 2015,  jsem zaslechla jistý výrok ve vysílání  TV 24, bezděky vyslovený u hlavního soudního líčení, a usoudila jsem,  že se tento lékař dopustil kardinální metodické odborné chyby. Na té postavil „svůj domeček z karet“….A když jsem hned písemně zainteresovala paní obhájkyni ex offo a ta “na mne slyšela“, dostala celá kauza díky naší spolupráci významný obrat.

Zdravotní sestra byla loni v létě 2016 definitivně zbavena obžaloby u vrchního soudu v Praze. Nyní si už jen „líže rány“. Z těžké deprese procitla i její nebohá dcera a letos dokončí uvedené studium, dočasně přerušené…Obě se dočkají odškodnění…Jizev na duši se však asi do smrti nezbaví !

O všem bude vydána kniha a natočený film. Pracuji na tom.

Paní obhájkyně se později vyjádřila, že jsem jí…. „na stříbrném podnosu přinesla klíčový důkaz“. Zatímco pana soudce u vrchního soudu jsem svým činem tak podráždila, že mne v oficiálním dokumentu místy ironicky nazývá „dáma Emmerová“….a „kdo mne vůbec zval, abych se  případem zabývala….“ Chápete to, milí spoluobčané ?

Z některých aspektů jde o obdobu Kájínkova osudu. Proto se vůbec nedivím panu prezidentu Miloši Zemanovi, že se po nahlédnutí do všech aktuálních nešvarů naší doby, včetně některých závěrů justice, rozhodnul pro milost. Já bych jednala stejně…

Doc.MUDr.Milada Emmerová,CSc., senátorka PČR

 

Dne 17.5.2017


Přidat komentář


Navigace


Anketa

Budou senátorské a krajské volby 2012 úspěšné pro ČSSD?

42 %
58 %

Hlasujících: 43


Kalendář akcí

předchozí měsíc Září 2019 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
           
Momentálně nejsou naplánovány žádné události.

Tiskové zprávy

Případ Sestra smrt

30. 8. 2018

Případ Sestra smrt

více

E-recept

29. 1. 2018

Názor na digitalizaci a e-recept

více

Význam koncepce zdravotnictví

3. 1. 2018

Význam koncepce zdravotnictví

více

Činnost v regionálních senátorských kancelářích

22. 2. 2013

Moje senátorská činnost  a provoz regionálních kanceláří

více

Řekněte dost Nečasově vládě. Přijďte k volbám

15. 10. 2012

Děkuji za Vaše hlasy. Přijďte podpořit kandidáty ČSSD i ve 2.kole

pátek 19.10. od 14.00 - 22.00 hodin , sobota 20.10. od 8.00 - 14.00 hodin

více

Máte červenou krev v žilách ? Darujte ji!

11. 10. 2012

Aktuální situace

Češi jsou až na 22. místě v Evropě. Alespoň jednou darovalo krev 30 procent občanů. Pravidelně daruje 15 procent dospělých lidí mladších 65 let věku.

více

Den seniorů

21. 9. 2012

Blíží se den seniorů, který bývá v porevoluční době vzpomínán i oslavován. Naše společnost se vyznačuje v porevolučním období tím, že se prodlužuje střední délka života a existuje nižší porodnost. Obojí vede k stárnutí společnosti, seniorů přibývá...

více

archív zpráv